Dostanem hypotéku na rekonštrukciu bytu?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

chcem založiť zdedený byt a požiadať o hypotéku. Už prebehlo dedičské, byt je napísaný na mňa a podľa dedičského bol vyčíslený na 140 000 EUR. Potrebujem peniaze na kompletnú rekonštrukciu plus splatenie dlhov z FnPV okolo 5000 EUR. Môj čistý príjem je 1000 EUR a mám jedno dieťa.

Mám šancu dostať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

šancu na hypotéku máte, záleží však v akej výške. S príjmom 1000 EUR mesačne by ste mali mať nárok na 60 000 EUR od banky na hypotéku.

Neviem to však povedať na 100%, pretože to záleží aj od vášho veku, ako dlho pracujete v poslednom zamestnaní, toho či ste do príjmu rátali aj daňový bonus na dieťa alebo nie či od stavu a prístupu k nehnuteľnosti. Ak mi tieto veci špecifikujete do mailu, budem sa Vám vedieť konkrétnejšie vyjadriť, prípadne Vám aj môžem prepočítať možnosti v jednotlivých bankách.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk