Je reálne získať hypotéku, keď mám príjem 1 162 eur vrátane rodičovského príspevku?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná s čistou mzdou 750 eur a ešte 2 roky budem poberať vyšší rodičovský príspevok. Manžel je živnostník v zahraničí. Chceli by sme kúpiť dom od rodičov a potrebujeme hypotéku vo výške 30 - 40 000 eur. Príjem mám 1162 eur vrátane rodičovského príspevku. Manželov príjem sa asi nepočíta, keďže pracuje v zahraničí. Máme jedno dieťa, ktoré má menej ako rok.

Žiadne ďalšie hypotéky a ani záväzky nemáme. Zamestnaná som zatiaľ iba 3 mesiace, a to na dobu neurčitú. Konkrétne ma zaujíma možnosť získania hypotéky v SLSP, kde mám účet a v PSS, v ktorej si sporím cez 20 rokov.

Je reálne získať takú hypotéku v tejto situácii?

Akceptuje Slovenská sporiteľňa rodičovský príspevok?

Po akej dobe môžeme žiadať o úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné riešiť a možno by ste vedeli získať aj viac. V SLSP a ani PSS to však zatiaľ priechodné nie je. Veľa bánk totiž neakceptuje pri jednej osobe kombináciu TPP a rodičovského príspevku. Samostatne tieto príjmy akceptujú všetky banky.

Aktuálne si Váš prípad viem predstaviť riešiť jedine v 365 banke. Akceptujú kombináciu rodičáku a TPP. TPP berú po 99-tich dňoch od nástupu do práce.

Potom ešte záleží od toho, aký máte vy a manžel vek, čo za profesiu v zahraničí manžel vykonáva (niektoré živnosti sú akceptované aj zo zahraničia), akú máte úverovú históriu, v akom stave je daný dom a ako je vyriešený prístup k nehnuteľnosti a tak ďalej. Toto je potrebné preveriť predtým, ako vôbec budete niečo v banke skúšať.

Pokiaľ chcete, môžete mi dať cez mail skontrolovať aj tieto faktory a budem sa Vám k tomu vedieť konkrétnejšie vyjadriť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk