Partner zarobí v Nemecku 1 800 eur. Máme šancu získať hypotéku, keď nemáme čím ručiť?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

obidvaja s partnerom máme 22 rokov a máme ročného syna. Nie sme zosobášení. Partner pracuje v Nemecku na zmluvu na dobu neurčitú, plat v čistom 1 805 eur. Môj čistý príjem je rodičovský zo Slovenska a rodinné prídavky z Nemecka - spolu 550 eur. Nasporených máme cca 5 000 eur.

Partner má rok pôžičku z banky 15 000 eur, ktorú pravidelne platí a nikdy nebola omeškaná.

Máme možnosť získať hypotéku na dom?

Ručiteľa nemáme, ani nič na založenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, možnosť máte. Záleží od toho, že v akej výške. Totiž vy viete riešiť hypotéku aj tak, že banka Vám požičia 80, ideálne 90 percent z hodnoty nehnuteľnosti a zvyšok dofinancujete z vlastného + doplnkovým úverom na dofinancovanie.

Výška hypotéky a aj úveru na dofinancovanie záleží od toho, ako dlho partner pracuje v Nemecku, akú výšku rodičovského príspevku dostávate, akú prácu (či duševnú alebo manuálnu partner vykonáva), aká je splátka existujúceho úveru a či máte čistý úverový register alebo nie. Od toho hlavne bude záležať moja odpoveď.

Ak mi viete tieto údaje doplniť do mailu, budem Vám vedieť presne odpovedať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk