Je reálne získať vojenskú pôžičku, keď náš čistý príjem je 2 400 eur?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

sme mladý pár (22 a 23 rokov), bez detí a chceli by sme si vziať hypotéku na bývanie. Máme v pláne stavať dom v hodnote cca 200 000 eur. Mesačný príjem oboch v čistom okolo 2 400 eur. Našetrených máme cca 35 000 eur. Priateľ je vojak. Ja som zamestnaná od októbra 2022 v poľskej firme. Na papieri mám 700 eur, reálne 1 000 eur.

Máme šancu žiadať o vojenskú pôžičku?

On má spotrebný úver s mesačnou splátkou 260 eur a ešte má splatiť cca 38 000 eur.

Ručili by sme tým, na čo by sme si požičali.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak rátam s hypotékou 165 000 eur a spotrebným úverom so splátkou 260 eur mesačne, tak na to by ste potrebovali príjem približne 2 550 eur mesačne v čistom na papieri. Teda to, z čoho sú platené reálne odvody.

Ak by ste jednorazovo vyplatili celý spotrebný úver a zobrali hypotéku + stavebný úver alebo medziúver, tak tam by Vám vyšla celkovo vyššia suma. Resp. na 200 000 eur by ste potrebovali orientačne nie 2 550 eur mesačne, ale tak o 100 eur mesačne menej, čiže cca 2 450 eur oficiálne v čistom za mesiac.

V niektorých prípadoch sa dajú získať výnimky, no neviem či by to bolo možné aj vo Vašej situácii, resp. o koľko by Vám to pomohlo. Pokojne mi napíšte na mail a po doplnení ešte nejakých dodatočných informácií by som skúsil nájsť možnosť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk