Som živnostník s príjmom 2 200 eur a priateľka má príjem 700 eur. Akú dostaneme hypotéku?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

s priateľkou chceme žiadať o hypotéku. Ja som živnostník a mesačne faktúrujem 2 200 eur. Priateľka je zamestnaná a mesačne má 700 eur.

Máme pozemok, ktorý bol cenovo ohodnotený na 80 000 eur. Máme šancu založiť aj byt v hodnote 100 000 eur.

Aký najvyššiu hypotéku môžeme dostať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto záleží od toho, že čo ako živnostník robíte a aké máte výsledky za minulý kalendárny rok. To znamená - základ dane, tržby a či ste si uplatňoval paušálne výdavky . Bez toho sa to určuje veľmi ťažko, lebo príjem u podnikateľa sa neráta tak ako príjem u zamestnanca.

Čiže pokiaľ chcete prepočítať, koľko maximálne viete zobrať hypotéku, tak mi prosím do mailu doplňte dané údaje a prepočítam Vám to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk