Koľko trvá schválenie hypotéky?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

budúci týždeň by sme si chceli ísť požiadať o hypotéku na kúpu bytu. Ešte si musíme porovnať podmienky v jednotlivých bankách. Predávajúci na nás na obhliadke dosť časovo tlačil.

Ako rýchlo trvá schválenie hypotéky?

Ako dlho trvá kým banka vyplatí peniaze?

Ďakuejm

Dobrý deň,

ono to je dosť individuálne od banky a mení sa to v závislosti od toho, koľko majú práce na danej pobočke, kde budete nahadzovať hypotéku.

Niektoré banky schvaľujú také že 1 - 2 dni, niektoré 1 - 2 týždne. Zároveň potom trvá vypracovanie zmlúv 2/3 pracovné dni, potom sa to podpíše, vyrieši sa kataster a všetky ostatné veci za ďalšíie 1 - 2 dni. Potom 1 - 2 dni sa čaká na to, že kým prídu peniaze predávajúcemu.

Čiže záleží od banky a od pobočky, ale väčšinou za 2 - 3 týždne vie byť celý proces ukončený od podania žiadosti.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk