Ako dlho trvá pokým banka po schválení hypotéky vytvorí záložné zmluvy?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom záložných zmlúv.

Ako dlho trvá pokým banka po schválení hypotéky vytvorí záložné zmluvy?

Môžu platby za poskytnutie hypotéky stiahnuť z hypotéky, alebo si to musíme zaplatiť zvlášť?

Ďakujem

Dobrý deň,

záložné zmluvy vedia vyhotoviť v banke obratom a väčšina bánk ich má pripravené ihneď spolu so záložnou zmluvou (ak teda nejde o nejaký špecifický prípad napr. pri developerských projektoch sa stáva, že záložná zmluva sa môže podpisovať aj o niekoľko mesiacov).

Na toto by Vám mala vedieť transparentne odpovedať banka - teda jej poradca, alebo poskytnúť relevantné info Váš finančný sprostredkovateľ.

Ako bude riešený poplatok za poskytnutie hypotéky je uvedené v úverovej zmluve a spravidla, ak poplatok je (lebo často sa nám podarí aj vyrokovať odpustenie poplatku, keď to riešime pre klientov), tak sa spravidla sťahuje pred čerpaním hypotéky z účtu klienta. Ak to chcete riešiť inak, treba si toto ujasniť a dohodnúť v banke.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk