Má rozvedená matka s dvomi deťmi šancu dostať hypotéku?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

som 28-ročná mamička 4-ročného a 5-ročného dieťaťa. S manželom sa ideme rozvádzať a ja idem s deťmi z bytu preč. Hypotéku platím ja, no po rozvode by všetko prešlo na ex. Tým pádom by som ja nič neplatila. Zmluvu mám v práci na TPP a dostávam tak 700 - 800 EUR. To je momentálne, keďže pracujem podla toho kedy má manžel voľno. Z bytu by ma vyplatil sumou 30 000 EUR.

Mám šancu dostať hypotéku ako rozvedená matka s dvomi deťmi?

Prídavky mám 120 EUR a 330 EUR výživné.

Ďakujem

Dobrý deň,

šancu na získanie hypotéky máte, no záleží v akej výške. Najvyšší limit by Vám vedeli schváliť v SLSP, VÚB banke, 365 banke a ČSOB banke.

  • V ČSOB akceptujú rodinné prídavky na deti (výživné nie). Pri príjme 750 EUR mesačne z práce by ste mali limit 35 000 EUR.
  • V SLSP akceptujú 50% z výživného (prídavky nie). Tam by ste mali limit približne 40 000 EUR.
  • Vo VÚB banke akceptujú 100% z výživného (prídavky nie), tam by ste mali limit približne 55 000 EUR.
  • V 365 banke akceptujú 60% z výživného (prídavky nie), tam by ste mali limit niečo cez 40 000 EUR.

Ak by ste potrebovali vyššiu sumu, museli by ste mať vyšší priemerný príjem, alebo získať do úveru nejakých ručiteľov (súrodenci, rodičia, nový partner a podobne).

Ak chcete získať konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení. Budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch a ochránite si peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk