Poradíte ohľadom Kľúčovej dohody s bankami o odklade splátok hypoték, úverov a leasingov?

Zodpovedané
5. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Kľúčovej dohody s bankami o odklade splátok hypoték, úverov a leasingov.

Máme riskovať a chodiť osobne do banky a na kataster?

Tu je link na článok https://dnes.top/politika/klucova-dohoda-s-bank...

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zatiaľ dostupné informácie nájdete na mojom blogu (www.finporadna.sk). Do článku o odklade dopĺňam aj podľa mňa relevantné odkazy na iné články.

Zatiaľ platí, že možnosti nového odkladu môžu klienti využiť až po účinnosti zákona. Na weboch banky aktuálne uvádzajú, že čoskoro doplnia žiadosť a proces k odkladu.

Osobne by som nechodil len kvôli odkladu na pobočku banky. Na kataster, pre účely odkladu, nie je potrebné chodiť vôbec, resp. vybavovať čokoľvek s katastrom v tomto smere nie je potrebné.

Na základe dohody bánk a štátu bude o odklad možné požiadať jednoducho. Hlavne budete mať možnosť urobiť to aj cez internet, call centrum, prípadne poštou. Už dnes banky informujú, že najrýchlejšia a najefektívnejšia možnosť bude elektronickou cestou - napr. cez internet banking.

Napíšte mi na mail posta@finporadna.sk, v ktorej banke chcete požiadať. Preverím a zašlem bližšie info a postup.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk