Mal som odklad splátok. Kedy môžem žiadať o hypotéku?

Zodpovedané
2. jan 2024

Dobrý deň,

pred mesiacom mi skončil odklad splátok 3 úverov. Zlá finančná situácia sa už zlepšila a chcel by som si vziať hypotéku.

Kedy teraz odporúčate vziať si hypotéku?

Určite teraz figurujem v úverovom registri ako neplatič.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, odklad splátok je pre banky problém a musíte im dokázať dlhšie, že úvery splácate bez problémov.

Štandardne potrebujete po odklade splácať úvery riadne 2 roky. Myslím, že niekde by sa možno dalo vybaviť hypotéku aj po roku. Rok je však určite minimálna doba.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk