S manželom máme príjem 1950 EUR mesačne. Dostaneme hypotéku vo výške 130 000 EUR?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň,

chceli by sme požiadať o hypotéku na byt. Potrebovali by sme 125 000 - 130 000 EUR. Zvyšných 45 000 EUR máme nasporených. Ja mám 27 rokov a manžel 34, máme 2 deti a jeden úver so splátkou 140 EUR mesačne so zostatkom 7 800 EUR.

Dostaneme v našom prípade hypotéku v takej výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálne by ste si vedeli požičať cca 120 až 125 000 EUR. Problém je však ten, že do toho by ste si museli refinancovať aj ten spotrebný úver, resp. ho vyplatiť z vlastných zdrojov. To by ponížilo zostávajúcu sumu na kúpu nehnuteľnosti.

Záleží aj od toho, či ste ten príjem rátali už aj s daňovým bonusom, prípadne prídavkami na deti alebo nie. Pretože ak nie, niektoré banky tieto príjmy akceptujú a viete tým pádom získať vyššiu čiastku.

Napíšte nám radšej mail presne aké máte čisté príjmy (rozdelené na príjem z práce/materskej/rodičovskej, na rodinné prídavky a daňové bonusy). Potom Vám to budeme vedieť presne prepočítať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk