30. deň po kyretáži, bez menštruácie - čistím sa ešte?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

dnes je 30. deň čo som po kyretáži MA v 9 tt. Po zákroku som mala neprestávajúce špinenie a bolesť podbruška. Na 21. deň mi dali injekciu na stiahnutie maternice a aby všetko čo ešte ostalo vyšlo von. Po injekcii sa mi poľavilo, prestalo špinenie. No očakávaná menštruácia stále neprišla, dva dni ma trápi opäť slabunké ružové špinenie, bolesti ako pri MS.

Môže ísť o náznak menštruácie, alebo ešte sa čistím?

Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

normálne je špiniť/krvácať dva týždne od zákroku. Následne sa pátra po príčine dlhšie trvajúceho krvácania. Tak ako u Vás, maternica nebola dostatočne vyčistená, preto podali injekciu. Po jej aplikácii bolo vhodné zrealizovať kontrolný ultrazvuk. Ak ste ho absolvovali a bolo všetko v poriadku, tak sa Vám pravdepodobne spúšťa menzes.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník