Ako liečiť opakovanú infekciu vonkajších slizníc pohlavných orgánov?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

po styku s manželom sa mi často stáva, že dostanem zmiešanú infekciu vonkajších slizníc pohlavných orgánov, iba z vonka. Vnútri problém nemám. Viackrát mi to potvrdil pri vyšetrení aj gynekológ.

Hygienu dodržiavame, no napriek tomu sa mi to opakuje. Boli nám robené testy aj na pohlavne prenosné choroby, výsledky negatívne.
Obom vyšla E.coli, ktorá bola preliečená antibiotikami.

Po kontrolných steroch a negatívnych výsledkoch boli dva styky bez problému, ale po treťom znova u mňa vonkajšie podráždenie, začervenanie a drobný výsev a diskomfort. Znova liečba liekom Macmiror. Voľnopredajné Rosalgin, Beliema ani Jenamazol nezabrali. Úľava nastala až po 3 dňoch liečby liekom Macmiror, následne som dostala menštruáciu.

Manžel viditeľné problémy nemá ani necíti žiadny diskomfort.

Čo by ste mi poradili na zvýšenie odolnosti (imunity) vonkajších slizníc?

Tento problém som s predchádzajúcim partnerom nemala, mám ho iba s manželom.

Suchosť pošvy nepociťujem, skôr mám niekedy pocit, že som až moc vlhká, vek 40.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsiť by ste mohli Gynimun intim protect - vaginálne čapíky alebo Gynimun dual protect perorálne tablety.

Po každom pohlavnom styku sa doporučujem vycikať a osprchovať Gynex penou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník