Ako posunúť čas užívania antikoncepcie?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

užívam prvýkrát v živote antikoncepciu Zlynda, dnes je to 6. deň. Píše sa, že ak sa za 3 až 4 hodiny dostaví zvracanie, treba užiť novú tabletku. Tabletku beriem vždy o 15.00. No ja som ju užiť zabudla a užila som ju až na ďalší deň tiež o 15.00.

Ako mám teraz postupovať?

Tiež by som chcela zmeniť čas užívania z 15.00 na 19.00, ako v tomto prípade postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokračujte v užívaní kľudne o 19:00 hod. Je potrebné sa však nasledujúcich 7 dní po vynechaní chrániť aj bariérovou antikoncepciou, pretože by ste mohli otehotnieť, antikoncepčný účinok bol oslabený vynechaním tablety.

Môže nastať špinenie v rámci cyklu. Toho sa nezľaknite.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník