Ako rozlíšim menštruáciu od krvácania po zákroku?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrý deň,

31.8.2021 som porodila a 10.11.2021 som bola na čistení, lebo mi v maternici zostala krvná zrazenina o veľkosť 2,5 cm. Po zákroku som krvácala asi deň a potom som možno ešte 2 dni trošku špinila.

Dnes ráno som začala krvácať. Bolí ma dosť hlava. Zvyčajne ma tak bolievala počas menštruácie pred otehotnením.

Je to krvácanie po zákroku, alebo som dostala menštruáciu?

Ako to rozlíšim?

Nie je ale ešte príliš skoro mať opäť cyklus tri mesiace od pôrodu?

Ako dlho po pôrode môžem očakávať návrat cyklu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o menštruáciu. Jednoznačne sa to bez vyšetrenia rozlíšiť nedá. Pokiaľ by ste mali výrazné bolesti v podbrušku, teplotu a dlhotrvajúce zapáchajúce krvácanie, tak vyhľadajte svojho gynekológa. V inom prípade absolvujte kontrolu podľa plánu.

Menštruačný cyklus môže nastúpiť už po šestonedelí, predovšetkým ak nekojíte. Nemusí byť ihneď pravidelný. Postupne by malo dôjsť k úprave.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník