Mohol Furosemid ublížiť v prípade tehotenstva?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

tento mesiac som brala liek Furosemid, včera som ho užila naposledy a dnes som si robila tehotenský test Clearblue digit. A vyšiel mi pozitívny, poslednú menštruáciu som mala 14. 7.

V prípade ak by som bola tehotná, mohlo mi to užívanie Furosemidu nejako ublížiť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Furosemid sa v tehotenstve môže užívať iba v skutočne nevyhnutnom prípade, keďže ovplyvňuje perfúziu placenty a následne vnútromaternicový rast plodu. V úvode tehotenstva ešte placenta vytvorená nie je.

Nepoznám Váš zdravotný stav, preto konzultujte ďalší postup s ošetrujúcim lekárom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník