Aký športový kočík pre náročnejšiu matku?

Zodpovedané
28. jún 2022

Ahoj,

potrebujem športový kočík, ktorý budem využívať ako hlavný - na prechádzky, na dedinu, mierny terén v podobe našich chodníkov, trávnaté plochy. Takže najlepšie s odpružením a nech to nie je hrkálka.

Syn má 1,5 roka, 88 cm a 14 kg. Takže zháňam niečo, do čoho sa mi zmestí aj v zime s fusakom (dlhšia ložná plocha a širšie sedenie) a prejde aj trochu snehu (keby náhodou raz za čas nasnežilo). XXL strieška by ma taktiež potešila.

Momentálne máme Cybex e-Priam a Bugaboo Bee 6. Cybex e-Priam je síce super, ale nám už je zbytočný a ťažký. Bee zase nepovažujem za plnohodnotný kočík.

Pôvodne som chcela Bugaboo Fox 2 alebo Bugaboo Fox 3, ale keďže syn spáva na boku/na bruchu, korýtkové sedenie mať nemôže. Thule Urban Glide 2 by mi zase zabral celý kufor. Často chodievame za rodinou a potrebujem niečo spratnejšie (keby v zloženom stave mal rozmery podobné Priamu, nebola by to prekážka).

Cenový strop za nový kočík mám zhruba tých 800 eur, ale nebránim sa ani kúpe z druhej ruky.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

mala som doma podobné "kombo". Preto viem, že nájsť nástupcu nie je ľahká úloha. Po predaji Priamu som dlho hľadala jeho nástupcu a nakoniec som zvolila Baby Jogger City Mini GT2. Nie je to síce taká dizajnovka, ale som s ním spokojná a rada ho odporúčam ďalej. Vybrala som si ho hlavne z dôvodu priestranného sedenia, ktoré je jedno z najväčších na trhu. Zároveň je ešte celkom ľahký (10,4 kg) a skladný. Aj keď je to trojkolka a má menšie kolesá, tak terén zvláda dobre a ovláda sa ľahko jednou rukou.

Ak Ťa zaujal, tak pozri na našu video recenziu:

Ďalej odporúčam Thule Spring, ktorý som mala tiež vo výbere.

Ich vzájomné rozdiely som popísala v tejto otázke z poradne.

Čo sa týka Thule Urban Glide 2 a jeho skladnosti, pokiaľ je to jediná prekážka, tak odporúčam zadné kolesá odňať pri zložení. Síce je to práca navyše, ale ten rozdiel je znateľný.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia