Je kvalitnejší kočík Petite&Mars Move II Air alebo Kinderkraft Grande 2020?

Zodpovedané
5. jún 2022

Ahoj,

chceme zmeniť kombinovaný kočík za športový. Pozerala som toho viac, cenovo maximálne do 200 eur strop.

Celkom mi padol do oka Petite&Mars Move II Air a Kinderkraft Grande 2020.

Ktorý je lepší?

Môžeš poradiť aj nejaké iné v dobrej kvalite a tejto cene?

Pokukujem aj po Petite&Mars Royal, ale ten je cenovo už dosť nad. Chcela by som, aby sa kočík skladal smerom poťahom dovnútra, nech sa nezašpiní.

Sú lepšia voľba nafukovacie alebo umelé kolesá?

Ďalšie požiadavky:

  • aby kolesá nehrkali,
  • nebol príliš ťažký,
  • aby nebol veľký - máme maličký výťah,
  • úplný ľah,
  • predĺžená strieška,
  • fajn by bolo aj odpruženie,
  • nech sa dá ovládať jednoducho jednou rukou.

Kočík potrebujeme do mesta a aj do nerovného terénu na prechádzky.

Ďakujem

Ahoj,

o niečo kvalitnejší je určite Petite&Mars Move II Air, takže odporúčam skôr tento. Nevýhodou sú menšie rozmery sedenia.

Kinderkraft Grande má väčšie rozmery sedenia, ale má nosnosť len do 15 kg. To nemusí pre väčšie dieťa stačiť. Nevýhodou sú jeho predné penové kolesá, ktoré nie sú vhodné do nerovného terénu.

Variantom by mohol byť Kinderkraft Grande LX, ktorý má novo všetky kolesá gumové.

Čo sa týka materiálu kolies, tak pri ich výbere vždy záleží na tom, v akom teréne sa budeš najčastejšie pohybovať. Nemenej dôležité je aj odpruženie, ktoré dosť ovplyvňuje jazdné vlastnosti kočíka.

Penové kolesá sú menej odolné a mäkšie, takže sa do nich môžu dostávať kamienky. Odporúčam ich len na nenáročný povrch a do mesta, kde sú plne dostačujúce a kočík je vďaka nim ľahší a aj lacnejší.

Ďalej ma napadá bazárový Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Ten sa dá zakúpiť vo verzii Sport. To znamená, že má nafukovacie kolesá. Nemá teda žiadne odpruženie, ale s nafukovacími kolesami má dobré jazdné vlastnosti aj v teréne. Oceníš u neho hlavne nízku hmotnosť, dobrú skladnosť, ľahké zloženie, extra dlhú striešku a väčšie rozmery sedenia, vhodné aj pre väčšie dieťa.

A odporúčam pozrieť aj na bazárové Baby Design Wave či Babystyle Oyster Zero.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia