Ktorý kočík nie je robustný, má veľkú striešku a je kompatibilný s vajíčkom Cybex?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

pri prvom dieťati sme mali Moon Style a celkovo som bola spokojná. Teda až na pár nedostatkov, ale teraz by som chcela asi niečo iné. Športový máme Cybex Eezy S+2. Pokiaľ viem, dá sa do neho kúpiť vanička. To by bolo fajn, ale vzhľadom na malé kolieska sa obávam čo v zime. Síce u nás nebýva nejaká tuhá zima a sneh, ale nezdá sa mi na zimu najlepší. Dieťa sa narodí na prelome mesiacov august/september.

Čo si o tom myslíš?

Rozmýšľam teda nad variantou nejakého kočíka do mesta.

Požiadavky:

  • nie veľmi robustný,
  • ľahko skladný,
  • s veľkou strieškou,
  • športová časť aby stála za to,
  • musí byť kompatibilný s vajíčkom Cybex (cez adaptér).

Pokukujem po Joolz. V predajni mi poradili Joolz Hub+, ale recenzie sú nič moc.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Je nový Easywalker lepší?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Eezy S+² by mohol byť fajn voľbou. Budeš mať veľmi ľahký a skladný kočík, do ktorého nemusíš už veľmi investovať (len zaobstarať hlbokú vaničku). Ako nevýhodu vidím nemožnosť otočenia sedačky smerom k sebe. To je asi jediná vec, ktorá by ma odrádzala, pretože ani strieška nemá náhľadové okienko a na menšie dieťa by si tak veľmi dobre nevidela.

Čo sa týka zimy, tak so snehom má problém prevažná časť mestských kočíkov, takže podľa toho by som sa nerozhodovala. To by si naopak musela voliť viac terénny kočík, ktorý bude mať už určite vyše 12 kg. Výnimkou je Bugaboo Fox 3, ktorý má 10 kg. Má super jazdné vlastnosti a pri väčšej vrstve snehu či v zhoršenom teréne sa dá nastaviť do režimu dvoch kolies. Striešku má naozaj dlhú, takže je dieťa maximálne chránené a môžeš si navyše vybrať z množstva farebných variantov.

Joolz Hub+ by mohol byť tiež dobrou voľbou. Kočík som mala v ruke niekoľkokrát, takže si stojím za tým, že sa jedná o kvalitný, ľahší kočík s veľmi dobrými vlastnosťami. Má pár nevýhod, ako je vyblednutie poťahov, na ktoré sa väčšinou nevzťahuje reklamácia, pretože sa používajú viac ekologické farbivá (menej stabilizačných látok), ktoré majú tieto vlastnosti. Určite by som preto volila čo najsvetlejší odtieň poťahov. Ďalšia vec, ktorá môže vadiť je užšie sedenie, ktoré nemusí byť pre väčšie dieťa dostatočne pohodlné. Najčastejšie okolo 2 roku veku dieťaťa, kedy už skôr chodí, než sa vozí, tak sa kupuje práve skladnejší a ľahší kočík, typu Cybex Eezy S+². Každopádne sa jedná o super kočík, ktorý odporúčam rada a má prevažne dobré ohlasy. Najčastejšie výhrady sú práve na materiál a užšie sedenie.

Podobným typom je aj Cybex Balios S Lux, ktorý by mohol byť tiež dobrým variantom k Cybex Eezy S+², pokiaľ sa rozhodneš nakoniec pre otočný model.

Nový Easywalker Jimmey je veľmi podobný svojmu predchodcovi Easywalker Harvey3. Obidva patria k ľahko ovládateľným kočíkom, sú skladné. Najlepšie na nich je, že sa dajú naozaj ľahko zložiť jednou rukou. Sú vhodné pre všetky typy postáv, vďaka výškovým adaptérom, ktoré sú ako pre hlbokú vaničku, tak aj pre športiak. Spoločne s teleskopickou rukoväťou si tak kočík môžeš plne prispôsobiť pohodlnému ovládaniu. Určite stojí aj za zváženie a prípadný kup. U Jimmey sa mi veľmi páči vysoká nosnosť košíka (až 10 kg) a dá sa ľahko odňať z konštrukcie a odniesť.

Ja osobne by som išla do otočného kombinovaného kočíka, aby som mohla voziť menšie dieťa čelom k sebe. Rozhodnutie je teda ťažké. Každý kočík je iný, takže veľmi záleží na Tvojich prioritách a aj cenovom rozpočte, koľko chceš do kočíka investovať. Zlou voľbou nebude ani jeden.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia