Ktorý kvalitný športový kočík má možnosť dokúpiť vaničku?

Zodpovedané
20. apr 2022

Ahoj,

hľadám ozaj dobrý kvalitný a ľahko skladný športový kočík ako je napríklad Britax B-Motion 4. Nutnosť je možnosť dokúpiť vaničku na prvé mesiace.

Vieš poradiť kvalitný športový kočík s vaničkou?

Nechcem ísť do dvojkombinácie, lebo tam tie športové sú ťažké a ťažko zložiteľné.

Ďakujem

Ahoj,

podobným typom je napríklad Joie Mytrax. Najväčšou nevýhodou je vyššia hmotnosť (12 kg), ale skladá sa ľahko. Nájdeš u neho teleskopickú rukoväť, zadné nafukovacie kolesá, extra dlhú predlžovaciu striešku a športiak patrí k tým priestrannejším aj pre väčšie dieťa.

Ďalej odporúčam Baby Jogger City Mini GT2, ku ktorému je možné tiež pripojiť hlbokú vaničku a aj vajíčko. Hoci je to trojkolka, tak je skutočne stabilná. Môže Ťa zaujať 10,4 kg hmotnosťou, dobrými jazdnými vlastnosťami, ľahkým zložením, predĺženou strieškou, otočnou rukoväťou a športové sedenie patrí tiež k najpriestrannejším na trhu.

Obľúbené sú aj Valco kočíky, a to predovšetkým kvôli ich cene aj nízkej hmotnosti. Nevýhodou je chýbajúce odpruženie, preto odporúčam k nim brať nafukovacie kolesá.

Ďalej ma napádajú aj obojsmerné modely - Cybex Balios S Lux a Britax Strider M, ktoré sa skladajú tiež jednoducho a majú ľahšiu hmotnosť. Výhodou je, že malé dieťa môžeš zo začiatku voziť čelom k sebe.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia