Oplatí sa mi investovať do drahších kočíkov, keď hlavný mám doma a nový by bol viacmenej v aute?

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

už dlhšie pokukujem po športových kočíkoch a neviem si vybrať. Hlavné kritérium môjho muža je skladný, čo najmenší a najľahš. Prípadne aj najlacnejší.

Ja by som ale chcela aj niečo čo je pekné, štýlové. Doma mám ABC Design Salsa 4 Air Diamond a som s ním spokojná. Má veľký košík, veľa priestoru, je otočný, mega strieška, lenže veľa cestujeme a zaberá nám príliš veľa miesta v aute.

Túžim po niečom peknom dizajnovom, ideál otočný v oboch smeroch, aby sa dal dať do ľahu a veľká strieška.

Páči sa mi Cybex Melio alebo Cybex Mios, Elodie Details Mondo, Joolz Aer.

Oplatí sa mi investovať do takých kočíkov, keď hlavný mám doma a tento by bol asi viacmenej v aute?

Vieš poradiť ešte niečo iné, alebo ma presvedčiť, že sa oplatí kúpa aj drahšieho?

Ďakujem

Ahoj,

je úplne bežné mať dva kočíky. Druhý kočík býva práve na častejšie presuny, cestovanie, dovolenky atď. Ak dieťa odrastie a nebude sa chcieť toľko voziť, tak sa z doplnkového kočíka stáva hlavný a využiješ ho viac.

Každý to má inak, ale za mňa sa určite oplatí investovať do drahšieho kočíka. Dôvodov je niekoľko. Jedným z nich je, že počiatočná investícia je väčšia, ale tieto modely sa potom veľmi dobre predajú a netratíš na nich toľko, ako keby si kupovala lacnejší model, o ktorý nie je pri predaji veľký záujem a išla by si veľmi pod cenu. Ďalší dôvod je, že budeš mať kvalitnejší kočík, s ktorým budeš plne spokojná, a to aj po tej designovej stránke, málokto chce mať kočík, ktorý sa mu nepáči. Vyššia cena sa odráža nielen na značke, ale aj na celkovom prevedení kočíka, jeho materiáloch atď. Netvrdím, že lacné kočíky nemôžu byť porovnateľné. Finančný rozdiel je väčšinou viditeľný, záleží potom na každom ako je náročný a čo mu vyhovuje. Ak chceš ušetriť a zároveň sa nechceš vzdať drahších kočíkov, tak odporúčam určite bazárovú kúpu. Koľkokrát sa predávajú minimálne jazdené kočíky za zlomok pôvodnej ceny.

Neviem pre aké staré dieťa kočík potrebuješ, ale Cybex Melio má nízku nosnosť (15 kg), ktorá nemusí byť pre väčšie dieťa dostatočná.

O niečo viac by som odporučila Cybex Mios 3 či jeho staršie modely.

Otočnú sedačku má ďalej aj Bugaboo Bee 6 (prípadne bazárový Bugaboo Bee 5). Sama som ho mala a bola som s ním veľmi spokojná. Po viac ako 5-tich rokoch som ho teraz predávala a bol hneď preč.

Za pozornosť stojí aj Maxi-Cosi Leona, ktorý má aj veľmi priaznivú cenu za nový model.

Čo sa týka neotočných modelov, tak odporúčam určite Elodie Details Mondo, Joolz Aer, Leclerc Influencer a Avova City Ranger. Cena je vyššia, takže záleží na Tebe, koľko chceš do kočíka investovať.

O niečo lacnejšie sú potom modely Easywalker Jackey, Abc Design Ping Two či Cybex Eezy S+².

A odporúčam určite aj Petite&Mars Up, Babystyle Hybrid Ezy Fold alebo Chicco Goody Plus, ktoré majú super pomer cena/výkon (teda niečo pre Tvojho manžela🙂) a zároveň to sú fajn dizajnovky.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia