Koľko umelého mlieka má vypiť 2,5 mesačné bábätko?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

môj syn má 2,5 mesiaca, má reflux a váži 4,5 kg. Pije mliečko Nutrilon AR. Vypije 120 ml mliečka, niekedy cez noc aj 90 ml.

Cez deň plače a cmúľa si palec od hladu.

Môžem mu zvýšiť dávku?

Negrcká a ni nemá problémy so stolicou.

Ďakujem

Dobrý deň,

4,5 kilový chlapček má denne vypiť podľa tabuliek okolo 800 ml mliečka.

Nenapísali ste koľkokrát denne sa kŕmi, takže si to sama vypočítajte (ak sa kŕmi 7x tak 800/7=115 ml na dávku).

Niektoré kŕmenie vypije viac, niektoré menej, takže pokojne ak cez noc vypije 90ml, tak mu cez deň dajte 140 ml ak má prejavy hladu (cmúľanie ručičiek však je prítomné u detí aj keď nie sú hladné, takže treba to vedieť prečítať).

Druhá vec je, že deti s refluxom ak sa prekŕmia tak ich bolí bruško a grckajú o to viac.. takže ak by mu tá vyššia dávka toto spôsobovala, tak radšej dať o 2 hodiny zasa ale nie také veľmi dávky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas