Synček má mrle. Kedy mu zmiznú?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

syn má 28 mesiacov a dostal mrle. Doktorka mu predpísala Vermox. Má užívať 1 tabletu jednorázovo a o 2 až 4 týždne druhu tabletku. Vo štvrtok som synčekovi podala tu prvú tabletu. No ešte stále tie mrle má.

Kedy vlastne zmiznú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

preto ste dostali tie tabletky s užívaním o 3 týždne, pretože mrle sú v rôznych štádiách vývoja a nezmiznú hneď po jej užití - môže ich mať aj o tie tri týždne, preto treba tú tabletku zopakovať a potom by mal byť už problém vyriešený.

Pri tomto probléme je však vždy dôležité preliečiť aj rodinných príslušníkov (rodičia, resp.minimálne súrodenci) a dbať na prísnu hygienu v oblasti riťky. Uterák vždy nový, slipy vždy nové, posteľné prádlo a pyžamko meniť aspoň každé 3 dni, prať na 60tke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas