Ako užívať Vermox pri mrli detskej?

Zodpovedané
9. okt 2018

Dobrý deň.
Nie je mi jasné ako užívať liek Vermox pri mrli detskej. Na letáku je napísané, že sa má užiť jedna tabletka hneď, potom o dva týždne ďalšia, a potom a následne jedna o dva mesiace. Jedna doktorka to potvrdila avšak druhá, pediatrička, povedala, že máme podávať 3 dni pol tabletky ráno a pol večer.
Prosím si od Vás túto vec objasniť. Ako užívať Vermox, aby bol účinný?
Ďakujem

Dobrý deň,
Na základe SPC lieku ( Summary of Product Characteristic), na ktorý dohliada ŠÚKL (Štátny ústav na kontrolu liekov) je odporučené pri mrli ľudskej podať 1 tabletu Vermoxu v jednej dávke, pretože sú však známe opakované infekcie, tak sa na úplné odstránenie mrlí odporúča liečbu opakovať po 2 až 4 týždňoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková