Ako je to s nárokom na daňový bonus na dieťa v roku 2023?

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom daňového bonusu v roku 2023.

Keďže už zrušili podmienku dosiahnuť výšku zdaniteľných príjmov aspoň 3860 eur, čo bude platiť v roku 2023?

Nárok vznikne len za tie mesiace, v ktorých má človek zdaniteľný príjem?

Keď odpracujem u zamestnávateľa 4 mesiace a zvyšných 8 mesiacov som nezamestnaná, tak nárok na daňový bonus v roku 2023 vznikne len v tých 4 mesiacoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete poberať daňový bonus iba 4 mesiace, tak buď požiadate zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie, alebo si podáte sama daňové priznanie za rok 2023. Spraví sa prepočet nároku na daňový bonus za ostatné nevyplatené mesiace. Podľa výšku príjmu sa douplatní rozdiel ak vznikne.

S prianím pekného dňa,
Lenka