Musím vrátiť stabilizačný príspevok i napriek tomu, že budem naďalej pracovať v štátnom zdravotníckom zariadeni ale u iného zamestnávateľa?

Zodpovedané
29. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Musím vrátiť stabilizačný príspevok zamestnávateľovi i napriek tomu, že budem naďalej pracovať v štátnom zdravotníckom zariadeni len u iného zamestnávateľa?

Som v pracovnom zaradení sestra.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Podľa § 102at ods. 1 zákona č. 578/2004 Z. z., zdravotnícky zamestnanec musí splniť aj podmienku:

  • Zotrvať v pracovnom pomere u toho istého poskytovateľa v zdravotníckom zariadení podľa § 7 ods. 3 písm. a) štvrtého bodu a ods. 4 písm. a) až g) zákona č. 578/2004 Z. z. po dobu troch rokov od uzatvorenia dohody o poskytnutí stabilizačného príspevku. Zdravotnícky pracovník je povinný vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku za podmienok ustanovených v dohode o poskytnutí stabilizačného príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka