Musím vrátiť stabilizačný príspevok?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

dlhodobo mám zdravotné problémy a chcem dať výpoveď zo zdravotných dôvodov. Nemôžem vykonávať tú prácu.

Musím vrátiť stabilizačný príspevok?

V zmluve mám totiž napísané, že keby mi dal zamestnávateľ výpoveď?

Ako by to bolo, keby som dala výpoveď ja zo zdravotných dôvodov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemuseli by ste vrátiť stabilizačný príspevok v prípade, ak by ste dali výpoveď podľa § 69 Zákonníka práce. Citujem časť z neho:
1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu.

S prianím pekného dňa,
Lenka