Ako zistím, či má dvojročná dcéra laktózovú intoleranciu?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

naša detská gastroenterologička momentálne dovolenkuje, tak idem po radu k Vám. Moja dcéra (2 roky a 3 mesiace) sa od 10 mesiacov liečila na alergiu BKM. Užívala len Neocate mlieko.

Od januára tohto roku už mlieko neberie a postupne jej boli podávané mliečne výrobky. Tolerovala ich. Teraz má obdobie hnačiek so zvýšeným kalprotektínom na 200, vírusy a parazity sú negatívne. Čakáme ešte na stolicu.

Ako zistím, či náhodou nemá laktózovú intoleranciu?

Môže to byť stále alergia na BKM?

Ja sa liečim na morbus crohn.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

napíšte prosím do emailu, rada by som sa vám povenovala podrobnejšie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/