Budú mať testy výpovednú hodnotu, keď sa telo nestretáva s danou potravinou?

Zodpovedané
2. júl 2019

Dobrý deň,

moja 7 ročná dcérka má ABKM a viac ako rok je na prísnej bezmliečnej diéte. Bolesti bruška a ekzém jej zmizli. Prospieva dobre.

Hodnoty pred rokom boli:
Protilátky proti laktóze: igA, IgG negatívne
Protilátky proti kravskému mlieku: IgM 30500+, igA, IgG negat.
Diaminooxidáza: 18,1

O pár dní máme ísť na opakované testy.

Ovplyvní to, že teraz vôbec nekonzumuje mlieko a výrobky z neho testy?

Budú mať testy výpovednú hodnotu, keď sa teraz telo nestretáva s touto potravinou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hodnoty proti kravskému mlieku IgM 30500 sú veľmi vysoké, myslím že som sa s takou vysokou hodnotou ešte ani nestretla. Preto diéta musí byť naozaj prísna.

Kontrola, ktorá Vás čaká, má poukázať na to, či diéta zabrala a protilátky klesli. Očakávaný výsledok by mal byť čo najnižší.

Otázka, či sú testy preukázateľné ak sa nekonzumuje mlieko je na mieste pre pacientov, ktorí idú prvý krát na testy. Vo vašom prípade sa toutou otázkou nemusíte zaoberať, keďže sa jedná o kontrolu a práve diéta a nižšie hodnoty by mali poukázať na zlepšenie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/