Môže mať dojčený syn kožné ťažkosti i napriek tomu, že sme mu úplne vylúčili všetko mliečne?

Zodpovedané
8. apr 2020

Dobrý deň,

môjmu dvojročnému synovi diagnostikovali intoleranciu mliečnej bielkoviny. Syn je stále dojčený.

Môže mu aj moja strava spôsobovať pretrvávajúce kožné ťažkosti i napriek tomu, že sme mu úplne vylúčili všetko mliečne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno môže, ak vy ako dojčiaca matka na diéte nie ste. Tým pádom sa môže alergén dostávať do materského mlieka a spôsobiť reakciu.

Druhá možnosť je však aj tá, že ak je diéta ešte krátko stav sa môže zlepšovať pomaly.

Tretia možnosť je, že problém intolerancie nie je primárnou príčinou symptómov a treba hľadať organickú diagnózu kožných ťažkostí.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/