V čom sa má obmedzovať synček, ktorý má aortálnu stenózu a dvojcípu chlopňu?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

s trojročným synom by sme chceli začať cvičiť senzomotorické cvičenia na podporu reči. Syn má aortálnu stenózu, dvojcípu chlopňu, aortálnu insufienciu. Operovaný bol ako 6 dňový.

Existujú nejaké cviky, ktoré nemôže robiť (skákanie na fitlopte, kotrmelce, dole hlavou cviky, cviky na brušku)?

V čom sa musí obmedzovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

miera doporučenej fyzickej záťaže Vášho dieťaťa závisí od aktuálneho nálezu/funkcie aortálnej chlopne a funkcie ľavej komory.

Presné informácie Vám bude vedieť povedať Váš kardiológ na základe pravidelného sledovania Vášho syna.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/