Poradíte autosedačku s Isofixom do 250 eur?

Zodpovedané
16. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre trojročnú dcéru s váhou 14 kg. Autosedačku Kiddy Phoenixfix Pro 2 má teraz a posúvame ju mladšiemu bratovi. Je len do 18 kg.

Poradíte autosedačku s Isofixom do 250 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre dcérku by som na základe vašich preferencií odporučila autosedačku Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Prípadne ak je Vaše auto vybavené aj Isofixom aj Top Tetherom (to, čo sú sa dočítate napr. tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ ) pozrite aj Joie Bold. Na rozdiel od Evolvy má 5bodové pásy až do 25 kg (Evolva ich umožňuje používať do 18 kg váhy dieťaťa).

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Viem, že na mladšieho súrodenca sa nepýtate ani neuvádzate jeho vek, predpokladám však, že ide dieťatko vyrastajúce z vajíčka a pre takéto dieťa z bezpečnostných dôvodov neodporúčam autosedačku v smere jazdy.

Téme prečo ešte protismer som sa venovala napr. tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... Tam a aj v iných mojich odpovediach sa môžete aj inšpirovať pri prípadnom výbere autosedačky pre syna.

Okrem toho Kiddy Evolution Pro 2 2018 je pultíková a tie neodporúčam z dôvodov popísaných tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2 je prvá ortopedická detská autosedačka od narodenia do 13 kg s polohou na ležanie. Bola preverená nezávislými testami a ergonómia certifikátom AGR.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute