Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s epilepsiou?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn má skoro 4 roky a už 1 rok a 4 mesiace má epilepsiu. Celý čas je na liekoch.

Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s epilepsiou?

Už nejaký čas nosí barefoot obuv. Nikdy by ma nenapadlo dávať súvis epilepsie a barefoot topánok. Včera som sa však dočítala, že táto obuv nie je vhodná pri epilepsii.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podrobne som sa tomu nikdy nevenovala, preto som o názor poprosila barefoot naklonenú fyzioterapeutku, s ktorou spolupracujeme.

Tlmočím teda jej názor: "Záleží od toho ako veľmi silnú epilepsiu má, resp. čím sú záchvaty vyvolávané. Podľa mňa je možné, že veľa vnemov z proprioceptorov v nohách môže spustiť záchvat."

Ak je teda dieťa dráždivé cez vonkajšie stimuly, odporúčali by sme voliť skôr topánočku s dobrým tvarom špičky, no s hrubšou podrážkou.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322