Ako vylepšiť jedálniček 7 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička 7 mesačného dieťaťa.

Raňajky cca 7:00 - mliečko 210 ml.
Desiata cca o 10 - 11 - ovocie, výživa, niekedy aj s piškótami, spapá 100 g.
Obed o 14:00 - zeleninovo-mäsové príkrmy (200 g). 1x do týždňa žĺtok,1x strukovinu, 1x čisto zeleninový a 4x mäsko aj rybku.
Strukoviny máme zatiaľ zaradené hrášok a červenú šošovicu.

Akú ďalšiu strukovinu môžem ďalej zaradiť?

Olovrant o 17:00 - mliečko 210 ml. Mliečko by sme už chceli pomaly nahradiť.

Čo je vhodné na olovrant?

Večera - kaša a hneď za tým mliečko.

Čo by mohlo ísť namiesto kaše?

V noci spí bez papania. Raňajky by som chcela zaradiť od 10. mesiaca.

Čo by bolo vhodné na začiatok?

Ďakujem

Dobrý deň,

na olovrant môžete skúsiť zaradiť biely jogurt 3,5% bez cukru. Namiesto večernej kaše by ste mohli zaradiť zeleninovú polievočku, rizoto, zeleninové placky. Potom by ste mohli presunúť kaše napr. na raňajky (ako Vám bude vyhovovať).

10. mesiac na raňajky niektorým deťom funguje, iným nie. Nakoľko sa nebudí cez noc na mlieko, tak asi to skôr fungovať ešte v 10. mesiaci nebude. Ešte zrejme bude vyžadovať ranné mliečko.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička