Je botox do žuvacích svalov bezpečný zákrok?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

bojujem s bruxismom aj pomocou špecializovanej zubnej kliniky. Pomalinky sa to zlepšuje.

Mám však problém s výzorom. Kvôli silným svalom moja tvár stratila svoj pôvodný tvar. Som z toho veľmi smutná, lebo aj bez toho mám nízke sebavedomie.

Čítala som o aplikácii botoxu do žuvacích svalov.

Je to vhodný zákrok?

Aké sú riziká spojené so zákrokom?

Mám 32 rokov, inak som zdravá športovkyňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

bruxizmus - škrípanie zubov je častý problém, najmä u detí. Nachádza sa na rozhraní psychického a fyzického problému.

Zhryzové dlahy na noc používajú stomatologovia na ochranu skloviny a zubov pred poškodením.

Užívajú sa tiež lieky na spanie a uvoľnenie pred spaním, tiež meditácie na uvoľnenie stresu a Neurotoxíny ako Botox na utlmenie sily zhryzu.

Nie je to nebezpečné ani trvalé riešenie. Špecialista by Vám mal pomôcť aplikáciou správneho množstva neurotoxínu.