Mám absolvovať najskôr operáciu myómu a až potom zmenšenie pŕs a brucha?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

mám myóm, ktorý mi spôsobuje nadmerné krvácanie, ale zatiaľ sa to dá vydržať. Chcem si dať zmenšiť prsia a brucho.

Čím mám začať?

Ktorú operáciu mám absolvovať ako prvú?

Môže byť zákrok zmenšenie pŕs a brucha vykonaný naraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

v našom zariadení vzhľadom na dĺžku anestézie a problematikej rekonvalescencie abdominoplastiku a redukčnú mammaplastiku nekombinujeme.

Sú zariadenia, kde to robia.

Estetické operácie by mali byť robené za ideálnych podmienok, keď sú zdravotné ťažkosti vyriešené alebo minimálne stabilizované.

Preto by som odporúčal najskôr podstúpiť operáciu myómu.

Následne záleží od Vašich preferencií. Zvyčajne skôr robíme brucho a až potom prsia, ktoré sú často operácou brucha ovplyvnené.