Vykonávate plnenie pier kyselinou hyalurónovou v tehotenstve alebo počas dojčenia?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

zvažuje plnenie pier kyselinou hyalurónovou.

Vykonávate plnenie pier kyselinou hyalurónovou v tehotenstve alebo počas dojčenia?

Je tento zákrok nebezpečný pre zdravie bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

aplikácia kyseliny hyalurónovej by nemusel byť problém počas tehotenstva a dojčenia.
Ale je to zdravotnícky zákrok zaťažený istým rizikom vzniku komplikácií a ich riešenie vyžaduje podanie látok, ktoré už nie sú vhodné v čase tehotenstva alebo dojčenia.

Druhá vec je, že telo reaguje inák. Môžu vzniknúť neprimerané reakcie, opuchy, zápaly a aj estetický efekt nemusí byť dosiahnutý.

Určite by som to neriskoval.