Aký problém môže naznačovať praskanie/pukanie kĺbov?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

praskajú/pukajú mi kĺby. Najskôr to začalo sánkou a momentálne mi praskajú hlavne bedrové kĺby pri akomkoľvek pohybe. Začína to byť dosť nepríjemné a je to aj dosť počuť. Všimla som si, že už to začína aj pri iných kĺboch, na rukách.

Mám za sebou 3 tehotenstvá a spontánne pôrody, najmladšiu ešte dojčím a aj dosť nosím. Najskôr som to pripisovala tejto zaťaži, keďže som dosť štíhla a nízka.

Mala by som začať užívať nejaké výživové doplnky, alebo ísť k ortopédovi?

Čo by ste mi poradili?

Aký problém môže naznačovať praskanie/pukanie kĺbov?

Ďakujem

Dobrý deň,

malo by ísť o kĺbový krepitus. Dôvodom sú vzduchové bubliny, ktoré počas pohybu praskajú. Vznikajú pohybom vášho pohybového aparátu. Nemali by byť problémom, no v niektorých prípadoch môžu naznačovať začínajúci problém.

Ak máte obavu, navštívte obvodného lekára, ktorý Vás odporučí ďalej.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk