Ako sa pripraviť na pôrod s rúškom?

Zodpovedané
4. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom momentálnej situácie.

Ako sa pripraviť na pôrod s rúškom?

Obávam sa toho najmä pri dýchaní počas kontrakcii, pretože už teraz sa mi v rúšku zle dýcha.

Aký je Váš názor a Vaše rady?

Vopred ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi ťažká situácia ako pre Vás, tak pre personál.

Rozumiem Vaším obavám, že pôrod s rúškom neudýcháte. Je veľmi ťažké sa na túto situáciu pripraviť alebo nejako radiť. Nikto z nás takúto situáciu nezažil. Avšak bola som pri niekoľkých pôrodov, kedy bolo treba aby rodička aj personál boli chránení rúškom a ďalšími ochrannými prostriedkami a vždy sa to zvládnuť dalo.

Počas pobytu na pôrodnej sále je rúško nutnosťou, aby ste ochránila personál a aj seba. Uvidíte, že to zvládnete, dôverujte pôrodným asistentkám a lekárom. Nemajte zbytočné obavy a nestresujte, určite to zvládnete.

Držím Vám palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com