Ako by som mohla rozhýbať prst po zlomenine?

Zodpovedané
4. okt 2019

Dobrý deň,

mala som zlomený prst a prst vedľa neho, ktorý bol s ním zafixovaný sa mi nedarí rozhýbať. Prsty boli zafixované 6 týždňov.

Ako by som mohla rozhýbať prst po zlomenine?

Mám za sebou 10 rehabilitácii (fyzioterapia, magnetoterapia a vírivka). Zlepšenie veľmi malé. Bolesti sú obrovské. Počas cvičení na fyzioterapii som si dávala lieky od bolesti.

Snažím sa cvičiť aj doma, zapájam prsty, ale je to veľmi zlé. Čaká ma ďalšie kolo rehabilitácii. A chcem tomu pomôcť aj doma.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po zlomenine by sme postupovali podobne. Liečebný telocvik zameraný zápästie, prsty a jemnú motoriku a celkovú funkčnosť ruky.

Ako doplnok liečby je vhodná magnetoterapia.

Dôležité je dôverovať fyzioteraputovi a cvičiť aj doma. Liečba po zlomeninách je dlhodobejšia.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk