Antikoncepčnú tabletku Yadine som užila skôr ako som mala. Ako mám ďalej pokračovať v užívaní?

Zodpovedané
14. apr 2024

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Yadine každý deň o 16:00. Včera som si mala zobrať utorkovú tabletku ako poslednú v druhom týždni. Dnes ráno o 7:00 som si omylom zobrala ďalšiu, pretože pri kontrole balenia sa mi zdalo, že v utorok som si nezobrala. Po chvíľke som zistila, že včera som si zobrala tabletku "utorok", ktorá mala byť úplne posledná z balenia v treťom týždni.

Dnes som si vlastne zobrala tabletu o 7:00 namiesto o 16:00.

Mám o 16:00 zobrať ďalšiu tabletku a pokračovať v užívaní štandardne?

Tým pádom skončím o 1 deň skôr s užívaním tabliet z blistra (namiesto utorka budúci týždeň už v pondelok).

Alebo mám o 16:00 vynechať a zobrať si až zajtra o 16:00?

Ďakujem

Dobrý deň,

tablety sa musia užívať každý deň v približne rovnaký čas.

Tabletu už duplicitne v daný deň neužívajte, počkajte až do ďalšieho dňa na užitie ďalšej.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie