Užila som dve antikoncepčné tabletky v jeden deň. Mám pokračovať v užívaní?

Zodpovedané
5. okt 2019

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Daylette a omylom som užila 2 tablety v 1 deň. Prvú som užila v pôvodnom čase ako beriem pravidelne a druhú popoludní v domnienke, že som ráno neužila. Ide o poslednú tabletu z druhého riadku blistra a prvú tabletu z tretieho riadku bistra.

Mám pokračovať zajtra ďalej v užívaní ako doteraz?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa obávať, nič sa nedeje, ak ste omylom užili dve tablety naraz.

Pokračujte normálne v užívaní tabletiek naďalej.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová