Je bezpečné každodenné užívanie probiotík Gynimun Dual Protect počas tehotenstva?

Zodpovedané
11. máj 2022

Doby deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania probiotík v tehotenstve. Už som v 6. mesiaci tehotenstva.

Od začiatku tehotenstva užívam Gynimun Dual Protect, pretože som mala problém s mykózou.

Je užívanie probiotík každý deň bezpečné?

Neublížila som nejako plodu?

Môžem pokračovať v užívaní, alebo je potrebná nejaká pauza?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

užívanie probiotík na dennej báze je vhodné a bezpečné aj počas tehotenstva.

Ak sa však problémy s mykózou opakujú, konzultujte liečbu s gynekológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut