Môže Zinkorot uškodiť bábätku v brušku?

Zodpovedané
25. júl 2020

Dobrý deň,

dlhodobo beriem Zinkorot. Keď som otehotnela, tak o užívaní vitamínov som sa poradila s lekárkou.Teraz som v 5. mesiaci tehotenstva a úplne ma vydesilo, že na letáku je napísané, že v tehotenstve sa Zinkorot nemá užívať. Dokonca ma na to neupozornili ani v lekárni.

Mám sa obávať, že som užívaním zinku mohla nejako ublížiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak užívate Zinkorot dlhodobo, tak pravdepodobne máte nedostatok zinku z klinického hľadiska. Vtedy nie je potrebné sa obávať užívania ani v tehotenstve.

Navyše, ak ste sa o tom radili s lekárkou, ktorá pozná Váš zdravotný stav. Neobávajte sa.

Zinkorot

Zinkorot je liek, ktorý sa používa ako alternatívny zdroj na doplnenie zinku v prípadoch, ak bežnou diétou nie je možné zabezpečiť dostatočný príjem zinku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová