Čo môže byť príčinou bolesti kolien?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som už 8 mesiacov od pôrodu a asi mesiac ma veľmi bolia kolenné kĺby. Stále sa to zhoršuje. Bolesti sú silné vtedy, keď vstávam, idem si čupnúť, niečo dvihnúť. Pri chôdzi nie.

Užívam kolagén. Je pravda, že sa nepravidelne/málo stravujem. Niekedy si až večer uvedomím, že som ešte nejedla. Stále som unavená, a vyčerpaná.

Bolesti sa zhoršujú. Objednala som sa na ortopédiu, ale termín som dostala až na október. Bola som na reumatológii a faktor mám v norme.

Čo môže byť príčinou bolesti kolien?

Akú liečbu odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje veľa príčin, ktoré môžu spôsobovať bolesť kolien.

Pri bolestiach kolien je dôležité urobiť RTG a následne podľa toho určiť príčinu. Problém môže byť v poškodení chrupaviek, šliach alebo obezita.

Teraz Vám nemôžem ani povedať akú liečbu odporúčam, keď nevieme, čo spôsobuje Vašu bolesť kolien.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková