Majú moje problémy súvis s chrbtom alebo s obličkami?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

mám neustále bolesti v krížovej oblasti a v páse. Pociťujem aj pálenie, mám opakované zápaly a baktérie. Užívam už asi druhý mesiac antibiotiká. Bolesť z bokov vystreľuje až pod rebrá a bolia ma už aj tie. Problémy mi spôsobuje aj tlak na hrudi a pichanie, niekedy aj pálenie pod lopatkou. V nohách pociťujem brnenie, mám ich stuhnuté. Mám obavy, že to má súvis s obličkami. Bola som na sone, ale obličky sú údajne v poriadku. Trpím navyše aj panickou poruchou.

Majú moje problémy súvis s chrbtom alebo s obličkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu nepôjde určite o problém s obličkami, ale o problém s chrbticou. Je potrebné doplniť ortopedické vyšetrenie a RTG.

Ortopéd následne zváži nutnosť MR vyšetrenia a eventuálne neurologického vyšetrenia. Ďalej by ste mali absolvovať rehabilitáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková