Z čoho mávam bolesti v pravom boku?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

mám zdravotný problém údajne s močovými cestami. Viackrát som bola na pohotovosti s veľkými bolesťami v pravom boku. Tie vyžarovali do chrbta vpravo. Bolesť bola silná, zvierajúca a kŕčovitá. Urobili mi vyšetrenie na zápal z moču a nepotvrdilo sa údajne so zápalom nič. Mysleli si, že ide o obličky, ale taktiež to bolo vylúčené po vyšetreniach. Bolo robené aj sono a nepreukázalo sa nič ani s obličkami. Následne som bola na gynekologické vyšetrenie a ani tam sa nič nepotvrdilo.

Včera som mala zasa veľké bolesti. Všimla som si, že to začína vlastne z pravej strany z chrbta ako sú rebrá a prechádza to dopredu pod rebrá, pravý bok až cez pupok.

Čo sa týka močenia, tak rezanie a ani pálenie nemám. Nezdá sa mi, že by som chodila častejšie cikať.

Čo mi odporúčate?

Kde môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť pod pravým rebrovým oblúkom môže súvisieť so žlčníkovými kameňmi, alebo príčina môže byť ortopedická. Teda svalovo-kostrový pôvod.

V tomto prípade je vhodné užívať lieky od bolesti, lieky na uvoľnenie svalov a rehabilitácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková