Prečo cítim pálenie v jednej polovici hlavy?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cítim pálenie v jednej polovici hlavy.

O aký problém ide?

Čo je príčinou pálenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak pálenie trvá pár dní a iba na polovici hlavy, tak môže ísť o herpes zoster, teda pásový opar, ktorý sa prvé dni prejavuje iba pálením a bolesťami a následne sa vytvoria vodnaté pľuzgieriky.

Pre presnú diagnostiku je potrebné navštíviť Vášho lekára, pretože ak ide o herpes zoster, tak je indikovaná antivirotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková