Prečo mi tŕpnu prsty na ruke?

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý deň,

v posledných dňoch mi začala tŕpnuť pravá ruka. Začína to mravčením v prstoch a prechádza až do kŕčov. Vtedy nie som schopná udržať predmety ako je pero, lyžička. Ruku nemám mať z čoho prepracovanú a preťaženú. Nepracujem s počítačom a ani inak manuálne. Pijem dostatok vody, beriem magnézium.

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tŕpnutie prstov spôsobuje poškodenie nervu, ktorý prechádza danou oblasťou, najčastejšie pri jeho stlačení v jeho priebehu. Tak vzniká syndróm karpálneho tunela alebo rôzne iné úžinové syndrómy.

Problém môže byť kdekoľvek od krčnej chrbtice (poškodenie platničiek, stuhnuté svaly) až po samotnú ruku.

Okrem magnézia sa odporúča užívať vitamíny skupiny B, napr. Milgamma alebo Revitanerv. Ak budú ťažkosti pretrvávať, mali by Ste navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková