Prečo mi tŕpnu ruku a aj lakeť?

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň,

posledné tri týždne som úplne vyradená, čo sa týka rúk. Hlavne pravá ruka je problém.

Začalo to bolesťou od lakťa po prsty. Ruky mi tŕpli a teraz aj lakeť. Na neurológii som už bola.

Čo mi je a čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v závere lekárskej správy je napísané, že najskôr pôjde o syndróm karpálneho kanála.

Na potvrdenie tejto diagnózy je potrebné realizovať EMG vyšetrenie, ako Vám odporučil neurológ, liečbu Vám taktiež nasadil Váš lekár, treba v nej pokračovať.

Dôležité je počkať na výsledok EMG. Ak sa potvrdí tento syndróm, tak ďalšia liečba závisí od stupňa poškodenia, v niektorých prípadoch je indikovaná operačná liečba.

Tŕpnutie prstov je spôsobené útlakom nervov okolitými štruktúrami (napr. šľachy) v karpálnom kanáli.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková